Archive for the “Покрівля” Category

Перевіряємо металочерепицю на міцність

Сучасний ринок покрівельних матеріалів пропонує широкий вибір як металевих, так і неметалевих покриттів. До металевим покрівельних матеріалів можна віднести металочерепицю, композитну черепицю. У свою чергу композитна черепиця є досить дорогим матеріалом, як в іншому і якість її завжди на високому рівні. Тому зупинимося більш докладно на знайомстві з металочерепицею, зокрема постараємося дати відповідь на питання, який існує зв’язок між якістю даного матеріалу і товщиною сталевого листа, що лежить в її основі.

Для початку можна провести порівняльну характеристику металочерепиці з однаковим профільним малюнком, але виготовлену із листа сталі з різною товщиною. Вже на теоретичному етапі можна зробити висновок, що чим сталь товщі, тим металочерепиця жорсткіше. Чому? Адже за опору матеріалів відомо, що жорсткість стали пропорційна товщині в третього ступеня.

Отже, якщо зменшити товщину сталевого листа до нашого прикладу з 0,5 мм до 0,4, то жорсткість листа знизиться на 18%. На практиці ж відбувається наступне: якщо лист металочерепиці тонкий, отже, і жорсткість набагато нижче. При транспортуванні такого покрівельного матеріалу виникають викривлення, з’являється деформація аркушів.

Монтаж такої черепиці ускладнюється внаслідок того, що по ній не можна пересуватися, та й термін експлуатації такої черепиці скорочується до мінімуму-всього лише кілька років. Адже тонка металочерепиця піддається впливу як механічного, так і атмосферного впливу. Коли жорсткість металочерепиці на належному рівні, то і проблем з її монтажу практично не виникає. Покрівельник за необхідності зможе пересуватися по матеріалу (при монтуванні хребтів, ковзанів, труби).

Але щоб не ризикувати, слід дотримуватися інструкцію з монтажу – пересуватися по металочерепиці по балці хвилі, у взутті з м’якою підошвою. У той же час, металочерепиця товщиною стали менш 0,4 мм сильно деформується навіть при невеликих навантаженнях.

Для того, щоб переконатися в вищесказане, можна піддати листи металочерепиці наступного нескладного випробуванню. Беремо невеликих 2 листа металочерепиці (можна залишки), один товщиною 0,37 мм, де сталь – 0,35 мм, а полімерне покриття (поліестер) 0,02 мм, і лист металочерепиці товщиною 0,55 мм, де 0,5 мм — це сталь, а інше – полімерне покриття (пурал) і по черзі наступом на них.

Який же результат? Тонкий лист металочерепиці сильно деформувався, з’явилися ушкодження. Якщо ваша дах змонтована з такої металочерепиці, то місця будь-яких ушкоджень стануть особливо вразливі до корозії. Такої проблеми не виникає, якщо вами була обрана бітумна бітумна черепиця. Така черепиця ще називається м’якою, що вже говорить про те, що їй не страшна ніяка деформація. Саме бітумна черепиця використовується при покритті даху складної конструкції.

Продовжимо наш експеримент. Наступаємо на лист металочерепиці з товщиною сталевого шару 0,5 мм. Після зняття навантаження помітна деформація, але незабаром лист відновлює початкову форму. Таким чином можна зробити висновок, що чим товще металочерепиця, тим краще вона переносить механічна дія, тим вона надійніше і довговічніше.

Але якщо тонка металочерепиця виробляється, значить десь вона використовується. Її придбання виправдовується в наступних випадках: декоративна обробка козирків кіосків та яток, з кутом нахилу 70-80 градусів. Використовується тонка металочерепиця при масовому будівництві однотипних будинків, якщо монтажники знають технологію укладання такої металочерепиці.

Березень 1, 2010 Posted Under Металочерепиця , Покрівля

Покрівля – інвестиції в майбутнє вашого житла

Обов’язковою деталлю конструкції і зовнішнього вигляду будь-якого будинку є дах. Від вибору покрівельного матеріалу залежить не лише якість життя у власному домі, а й цілісність дизайну житла. Хоча не покрівельні матеріали беруть на себе все навантаження зовнішніх впливів, а кроквяна система.
Найпоширенішим матеріалом для виготовлення крокв є дерево: такі крокви легко монтуються, на місці можна виправити нерівності або недоліки. Зазвичай вони поставляються в готовому вигляді, і завданням будівельників є надійно встановити їх і підігнати під коробку будинку.
Утеплювачі та гідроізоляція під покрівлею має великий значення для якісного функціонування даху будинку. Зазвичай використовують або плити з мінеральної базальтової вати, пінополістиролу, скловати, товщина яких повинна бути не менше 15 см.
Щоб захистити утеплювач від дії вологи, на нього можна натягнути промокне в непогоду плівку. Підпокрівельний простір обшивається контробрешітка і обрешеткой.
Часто на горищі встановлюють накопичувальні баки для безперебійної роботи приватного водопостачання, що забезпечують горизонтальні багатоступінчасті насоси. У зв’язку з цим простір під покрівлею повинне бути забезпечене вентиляцією та оброблено гідроізоляційним матеріалом.
На скатних дахах використовують зазвичай фальцевої покрівлю: металеві листи, виготовлені методом різання (зазвичай для цього використовують електромеханічні гільйотинні ножиці), скріплені між собою фальцом. Використовуваний метал в такій покрівлі – титан, алюміній, залізо із захисним покриттям, мідь.
Популярна сьогодні металочерепиця – сталеві оцинковані листи із захисним покриттям. Методом посипання кварцового піску чи каменю досягається схожість з натуральною черепицею. За рахунок невеликої ваги, легкого монтажу і великого вибору кольорів за порівняно невисоку ціну цей матеріал найбільш вигідний. Важливо грамотно встановити водовідведення і всю покрівельну систему, щоб уникнути шуму.
На старе покрівельне покриття можна монтувати такий вид покрівельного матеріалу, як єврошифер: легкий, еластичний, з сучасних рослинних і мінеральних матеріалів. Гарна шумоізоляція, відмінна Пожежостійкість, незначні температурні деформації.
Стійкий до атмосферних явищ матеріалом залишається натуральна черепиця. Досить морозостійка, екологічно чиста, що дозволяє покрівлі «дихати», а значить, що забезпечує додаткову вентиляцію і гідроізоляцію даху. Матеріал дорогою, але довговічний і гарний.
У будь-якому випадку, на даху не варто економити, бо довговічність якісних матеріалів обчислюється не роками, а десятиліттями.

-->
-->