Archive for the “Натяжні стелі” Category

Натяжні стелі

Натяжні стелі були винайдені у Франції, саме тому їх часто називають “французькими стелями”.

Характеристики міцності, водонепроникність, стійкість до більшості складів миючих засобів і зовнішнього атмосферного впливу, легкість монтажу та обслуговування поряд з унікальним зовнішнім виглядом і можливістю реалізовувати самі сміливі і незвичайні дизайнерсько-конструкторські проекти, зумовили величезну популярність натяжних стель.

Сьогодні термін «французькі натяжні стелі» є швидше загальним і в більшості випадків не відповідає дійсності. Якщо в минулому столітті основні дизайнерські розробки і велика частина постачальників полотен натяжних стель були французькими, то тепер ринок поділили між собою фірми виробники багатьох країн Європи, найбільш значними з яких залишаються Франція, Голландія, Італія, Швеція. Свій сектор ринку займають і вітчизняні виробники, причому як використовують вінілові полотна брендів світового значення інших країн, так і випускають полотна стель самостійно.

Трохи осібно стоять фірми, що випускають полотна натяжних стель з поліестрової тканини з поліуретанової просоченням (Clipso, Cerutti). Якщо плівка ПВХ поставляється в рулонах шириною 1.6-2 м, і зварюється на заводах виробників стель у полотна необхідної ширини, то п’ятиметрова ширина рулонів поліестрової тканини дозволяє покривати відповідні розмірами стелі безшовними полотнами. Крім того, натяжні стелі з поліестрової тканини не вимагають нагрівання при монтажі і вони морозостійкі, на відміну від стель з вінілової плівки. Їх натягають вручну при кімнатній температурі, що дає деякі переваги використання.

У деяких випадках французькими натяжними стелями називають стелі типу «зоряне небо», що знаходяться сьогодні на піку популярності. Хоча дизайнерські розробки фірм багатьох країн, у тому числі вітчизняних, настільки далеко просунулися від початкового вигляду стель «зоряне небо», що сама ідея про пріоритети втратила сенс.

Сьогодні, дуже спрощено, натяжні стелі це рівні, багаторівневі, похилі, арочні і специфічні форми покриттів, різної фактури і колірного виконання. До останніх відносять стелі типу «хвиля», що дають ефект поверхні моря, «дзвони» (акцентовані поглиблення в поверхні, що нагадують дзвін), «конуси» (майже аналогічні «дзвонів» виступи на полотні стелі) і «зоряне небо» самих різних виконань. Французькі стелі «зоряне небо» представляють собою поверхня темного кольору (у більшості випадків кольору вечірнього або нічного неба), за якою розташовані точкові світильники, що імітують великі зірки. І оптико-волоконні нитки, що створюють ефект світіння зірок далеких галактик. Оптико-волоконні нитки мають у своєму розпорядженні або за площиною плівки, або в поверхні, або, випускаючи їх у приміщення на 20-40 см. У кожному конкретному випадку отримують свій унікальний ефект, і вибір варіантів розташування освітлення визначається замовником по проектних розробок дизайнерів.

Різноманітність гам кольорів та фактур. Простір над головою може відтворювати горбистий рельєф, місячний кратер, арки, намети, бані та інше. Натяжні стелі можна мити із застосуванням будь-яких миючих засобів м’якою ганчіркою. Їм не страшні протікання – вони витримують досить велику масу води (до 100 л на 1м квадратний стелі).

По фактурі полотна натяжних стель умовно поділяють на кілька типів: матові, лакові-глянцеві, оксамитові, мармурові, шкіряні і т.д. Є окремий вид натяжних стель з матовою фактурою білого кольору, що фарбується акрилової фарбою в різні кольори. Часто на полотна натяжних стель наносять унікальні зображення способом широкоформатного друку на промислових принтерах. Це дозволяє отримувати натяжні стелі абсолютно унікального дизайну, хоча подібні дизайнерські рішення коштують досить дорого.

Єдине чого боїться таку стелю, так це ріжучі та колючі предмети.

Сьогодні застосовують два основних способи монтажу натяжних стель – гарпунних і безгарпунний (штапіковий, кліпсовий). Монтаж за гарпунною технології вимагає абсолютно точних вимірів, оскільки полотно стелі вирізається на заводі виробника з необхідними технологічними припусками за розмірами стелі приміщення, краї плівки зміцнюється від розшарування і до них приварюються спеціальні гачки-гарпуни. Гарпунна кріплення дозволяє при необхідності проводити демонтаж і монтаж полотна, але при неправильно знятих розмірах готовий стеля не вдасться встановити. Безгарпунная технологія (сьогодні в основному кліпсовая) вирішує проблему з вимірами, оскільки полотно доставляється на місце монтажу з великими припусками і зайва плівка обрізається вже після закріплення в несучих кріпильних профілях. Але демонтувати стелю з подальшим монтажем вже не вдасться. Сам монтаж як по гарпунною, так і кліпсовой технологій достатньо оперативи, хоча вимагає спеціального обладнання. Спочатку кріплять до стін або стелі несучу конструкцію з ПВХ профілів з розробленим проектом. Полотно стелі чіпляють до профілів за допомогою спеціальних гачків і розігрівають його до температури 45-60 градусів. У більшості випадків ступінь розігріву визначається досвідом і професіоналізмом монтажників, оскільки перегріта плівка погано утримується в зачепленні профілів, а недостатньо розігріту неможливо якісно натягнути. Після розігріву натягують і фіксують за допомогою гарпунів або кліпс одну з діагоналей полотна, потім іншу. Тільки після фіксації кутів полотна починають натяжку і кріплення периметра, фіксуючи спочатку місця швів, а потім ділячи залишилися ділянки навпіл.

Натяжні стелі великих площ фіксують від можливого провисання спеціальними розділовими профілями до поверхні перекриття, але в більшості випадків це жорстко прив’язує висоту натяжної стелі до базової поверхні. Правда в останні роки з’явилися технології, що дозволяють фіксувати проблемні місця за допомогою спеціальних тросів, але поки що вони мало використовуються і більшість виробників не має необхідного досвіду роботи з ними.

Безумовно, монтаж натяжних стель складних конструкцій відбувається інакше, але основні принципи залишаються незмінними. Отвори для люстр або світильників вирізують, попередньо наклеївши на полотно в потрібних місцях спеціальні упрочнітельние кільця з ПВХ. Це роблять для того, щоб порушена структура вінілової плівки не почала розшаровуватися в місцях розташування отворів. Клея для кілець застосовують швидковисихаючі, тому особливих затримок при вирізці отворів не відбувається.

Встановлення натяжних стель

Встановлення натяжних стель – досить складна робота, яку повинні виконувати тільки професійні робочі за спеціальною технологією. Технологія монтажу залежить від матеріалу, з якого виконаний цей натяжні стелі.

Найшвидший спосіб добитися ідеально рівній поверхні стелі – це встановлення натяжних стель. Полівінілхлорид (ПВХ) відносно недавно перестав бути єдиним матеріалом, з якого виконуються натяжні стелі. Конкуренцію йому склали поліефірні тканини, застосування яких гарантує дивну рівність всій поверхні стелі.
Але щоб поверхня стелі була високої якості, просто необхідно суворо дотримуватися технологічний процес виробництва робіт, без будь-яких відхилень від нього.
Для довідки – при монтажі натяжних стель зовсім не обов’язково виносити меблі з квартири, достатньо просто зняти полички, картини і килими.

Як же відбувається монтаж натяжних стель?

На самому першому етапі роботи строго за рівнем в безпосередній близькості від стелі монтується спеціальний каркас для закріплення країв натяжної стелі (багет). Кріпильний профіль без особливих проблем може бути встановлений як на прямі, так і на заокруглені частини стелі. Природно цій роботі передує найретельніша вивірка всіх розмірів та складання креслення – ескізу.

На закріплений багет попередньо натягують цільне полотнище натяжної стелі з подальшим його нагріванням до 60 градусів за допомогою теплової гармати. Після нагріву плівку стельового покриття підтягують до певної межі, так як полотно покриття після нагріву починає трохи провисати внаслідок розширення. Але цей процес тимчасовий – після натяжні стелі починають стискатися в процесі охолодження. Застосування такого способу обумовлено тим, що потрібного натягу просто не добитися будь-яким іншим способом. Саме через застосовуваної технології влаштування такої стельового покриття і пішла назва «натяжні стелі».

Застосування технології «натяжні стелі» примітно й тим, що їх можна вписати в будь-який дизайн приміщення – це досягається шляхом використання різних кольорів і відтінків плівки або тканини, що застосовується при влаштуванні натяжних стель. Як варіант – на її поверхня може бути нанесена будь-яка аплікація або малюнок. За своїм фізичним властивостям натяжні стелі здатні витримати досить великі навантаження, а поєднання ціни і якості робить їх доступними практично всім верствам населення.

-->
-->