Archive for the “Сантехніка” Category

Установка акрилової ванни

Перш ніж поділитися радами з встановлення ванн, хотілося б звернути вашу увагу на те, що не слід купувати дешеві ванни. Справа в тому, що при установці і експлуатації з ними можливо чимало клопоту. Як же відрізнити якісну акрилову ванну від її дешевого подібності? ..

Все досить просто – у якісної ванни з цього акрилу борт повинен бути армований простим його збільшенням по товщині. Однак всередині він повинен залишатися порожнім. Більше того, важливо, щоб дно ванни було жорстке і товсте. Що ж до зовнішніх кутів, то у випадку якщо вони будуть загнуті злегка вниз, при експлуатації можливі застої води. Але ж вам це ні до чого.

Крім того, слід запам’ятати і те, що вам не потрібен залізний каркас – він аж ніяк не поєднується при нагріванні з ванною. Отже, для того, щоб встановити ванну, необхідно дотримуватися таких пунктів:

1). Перш за все, необхідно перевернути ванну і знайти поглиблення по краях. Далі по всьому периметру необхідно використовувати щільний палять з в’язальної дроту, який заливається нарівні з краями густим розчином цементу або бетону. Дріт може йти внахлест або шматками. У бетонну суміш бажано додати рідке скло або клей ПВА. Чим еластічнєє і міцніше буде розчин, тим довше буде стояти ванна. Рівна майданчик протягом чотирьох-п’яти сантиметрів від краю. Далі – необхідно зробити бетонний накат на стіну. Розмір цього накату повинен бути близько десяти сантиметрів по висоті. Він необхідний для поліпшення поглинання шуму.

2). Необхідно підготувати основу. Тим більше, що бетон або цемент поки висихає. Підстава викладається на два-три сантиметри вище, ніж знаходиться підлогу. Це відстань потрібно для встановлення зливу. До речі, зняти розмір підстави з перевернутої ванни – простіше простого. Таку підставу буде значно щільніше і товщі, ніж стінки. Проте користуватися вапном категорично заборонено. Також не рекомендуємо використовувати силікатні цеглу. Далі до нижнього краю борту по підставі проробляється штроб по горизонталі. Вона розташовується в місцях примикання заввишки сім-вісім сантиметрів по стіні. Іде штроб на глибину півтора-два сантиметри. У центрі самої довгастої боку ванни в стіні встановлюється штроб по вертикалі. Відстань від підлоги може бути від двадцяти до шістдесяти сантиметрів. У той час, як ширина становитиме п’ятнадцять сантиметрів, а поглиблення – шість-вісім сантиметрів. Крім того, до цього часу вже повинен бути встановлений кран.

3). Ванна вже висохла – можна продовжувати. Для початку конструкцію слід перевернути. До тих пір, поки вона не стане щільно в пристосованої ніші, не слід стукати по краях. Вони будуть гудіти весь час експлуатації ванни, так як відваляться. Далі необхідно приміряти конструкцію. Якщо все підходить, то нічого не потрібно підправляти. Слід також врахувати і той факт, що на «подушці» ванна може піднятися на кілька сантиметрів. Далі необхідно тільки по краях, які розташовані ближче до стіни, зняти поліетилен. Потім необхідно змушують розчин з цементу (близько сорока літрів – так як розчин буде рідким). «Подушку» і штроби необхідно очистити від пилу.

Далі рівним шаром наносимо розчин на штроби, а також трохи під штроби, для того, щоб забезпечити додаткову підтримку. , Що залишився, розчин слід нанести на основу. Все це необхідно робити максимально швидко, тому що розчин має властивість осідати. Що стосується вертикальної штроби, то її чіпати не слід. Далі ставимо акуратно ванну зверху. Виставляємо її приблизно за рівнем, злегка при цьому утрамбовувавши ще не застиглий розчин дном ванни. Тепер відсуває її в стінку. Після цього вже слід виставити кінцевий рівень впоперек і вздовж. Не слід встановлювати ванну під нахилом, як радять багато «фахівці». Самою конструкцією передбачено оптимальне розташування ванни. Щоб ванна не просідає, під кут, який випирає, слід підкласти що-небудь. Тепер залишаємо ванну висихати до наступного ранку.

4). Наступний момент – підготовка шлакоблоків по чотири сантиметри і близько десяти відер річкового піску. Після ночі знову перевіряємо рівень ванни – не змінився він. Якщо все гаразд, можна з’єднати перелив з каналізацією. Після цього приступаємо до засипання ніші піском до самого верху. Спочатку укладаємо сухий пісок, а ближче до верху конструкції – мокрий. Це робиться для того, щоб пісок не осипався. Слід також звернути увагу на щільність заповнення. Адже чим щільніше буде заповнення, тим витривалішими буде ванна. Тим більше буде її стійкість при можливих пошкодженнях.

5). Ванна встановлена. Приємних вам водних процедур!

Якщо ванна засмітилася

Ванни, раковини, унітази – вce ці пристрої повідомляються з каналізацією через сифон, який перешкоджає проникненню знизу поганих запахів. Всі відходи, нечистоти відкладаються в колінах сифонної трубки і врешті-решт закупорюють сифон. Щоб прочистити його у вашому розпорядженні є різні спорідненості. Основні з них такі.

Спочатку відкрийте всі крани умивальника, ванною або бачка унітазу. Відкрийте запірний кран н не закривайте його до тих нір, поки вода повністю не закриє зливний отвір. Швидко стисніть вантуз, приставив його до зливального отвору, і підійміть різким рухом. Всі відходи, які закорковували сифон, видаляються шляхом відсмоктування. Потім пустите воду на повну потужність, або краще вилийте в умивальник великий таз води, щоб змити всі нечистоти витягнуті з сифона.

Можна скористатися каустичної содою. Користуватися нею треба обережно, вона може викликати ожлгі шкіри. Пам’ятайте вона псує емаль. Налийте дві-три столові ложки соди в зливний отвір. Потім повільно залийте окропом. Через деякий час влаштуйте промивку сильним струменем води. Цей спосіб особливо зручний при чищенні унітазні сифона.

Якщо ні вантуз, ні хімічні засоби не допомагають, доведеться розібрати сифон і прочистити його. При цьому треба поставити під нього відро. Гайки відкручувати розвідним ключем. Сифон тепер вільний і його легко прочистити повністю. Скористайтеся сифоном, щоб прочистити каналізаційну трубу за сифоном, вводячи в неї гнучкий металевий трос з ершіком.Снова встановіть сифон. При цьому особливо ретельно стежте, щоб прокладки були встановлені правильно. Промийте сифон сильним струменем води.

2-Якщо ви хочете уникнути цих клопотів, час від часу очищайте труби за допомогою порошків “Крот» і «колти-2», до складу якої входить їдкий натр. Перед тим як відкрити, струсніть упаковку, потім одну-дві столові ложки порошку насипте в зливний отвір раковини, ванни чи унітазу, налийте стакон теплої води і залиште так на одну-дві години. Після цього промийте трубу великою кількістю води.
Будьте обережні – препарат не повинен потрапити в очі, на шкіру або одяг.

3.Прочіщать раковину рекомендується так: під сифон підставити таз або відро, потім відгвинтити гайковим ключем або великими плоскогубцями гайку пробки й товстої зігнутої поволокою витягти бруд з сифона. Після цього пробку необхідно поставити на місце, туго загвинтити гайку і на кілька хвилин відкрити водопровідний кран, щоб сильним струменем води остаточно промити сифон від залишків сміття.
4.Іногда дає непоганий результат «хімічний« спосіб. Засипте в горловину зливу жменю соди. Після того, як вона зникне в дірочках грати, влийте туди ж півсклянки оцту. Через пару хвилин промийте зливний коліно водою. При необхідності всю процедуру повторити.

Для прочищення випускної труби ванни радимо закрити зливні отвори ванни, умивальника і мийки, наповнити їх водою до верху, а потім одночасно відкрити всі пробки і енергійно прокачати вантузом випускну трубу ванни.
5.Для прочищення зливних труб крім вантуза можна використовувати:

I. Гнучкий сталевий трос. Вставте між жилами на початку троса 10-12 скобочек, зігнутих з пружною дроту.
Одержаний йоржик добре зчищають забруднення, а кінець. троса, піднесений на дужках, легко проходить вигини труб.

II. Гнучкий металевий шланг від душу. Шланг легко проходить вигини випускних труб і пробиває засмічені ділянки.

III. Жорсткий гумовий шланг діаметром 22 мм. Один кінець шланга треба надіти на кран, а іншим прочитати труби. Гаряча вода, пущена по шлангу, допомагає змити бруд і жирові відкладення.

IV. Гумовий шланг відповідної довжини і пробка з отвором для шланга, зроблена з щільної гуми за формою зливного отвепстія (як матеріал можна використовувати хокейну шайбу). Потужний напір води (краще гарячої), що поступає з відкритого крана, дуже швидко впорається із завданням.

Емальовані ванни

Вам абсолютно набридла полупана стара ванна? Емаль в деяких місцях втратила колір і блиск, а в деяких місцях покрилася різними тріщинами? Не можете вивести іржу? Що ж робити? Що простіше – покрити стару емаллю або придбати нову ванну?

Давайте подивимося. Спочатку вам потрібно оцінити реальний стан вашої ванни. Якщо з’явилися тріщини і відколи на емалі, колір став далеко не білі, а брудно-рудий, емаль придбала шорсткість, це ще не показник того, що потрібно купувати нову ванну. Достатньо знову нанести емаль на стару. Якщо тільки мова не йде про деформаціях самого корпусу ванни, тріщинах, розбіжності старого зливного отвору з новими трубами і відколах на місці зливу. У цьому випадку, на жаль, необхідно повністю замінити ванну.

Прийшов час поговорити про витрати. При порівнянні покупки ванни (навіть за найдешевшими цінами) або нанесення нової емалі, приходимо до логічного висновку про те, що емальовані виріб буде значно дешевше, ніж купувати нове. Для емалювання необхідно придбати одну банку емалі, середня вартість якої становить двісті п’ятдесят-триста рублів. А от вартість роботи спеціаліста з демонтажу або з реставрації старої ванни стоять абсолютно однаково. Більш того, для заміни старої ванни необхідно вибити старе виріб, а це обов’язково призведе до руйнування труб, кахлю. Навіщо вам додаткові витрати, яких можна уникнути?

Природно, процес емалювання на заводі істотно відрізняється від такого ж процесу, проведеного в домашніх умовах. Пов’язано це перш за все з тим, що в промисловості ванну з чавуну розігрівають до максимальних температур, завдаючи при цьому на внутрішню сторону ванни порошок рівним шаром. Він розтікається після расплавкі під впливом певних температур, таким чином перетворюючись на емаль. Однак емаль, нанесена на заводі, вже відпрацювала свій термін експлуатації. А ось чавунна конструкція – ще ні. Природно, викидати її дуже шкода. Та й навіщо? Виникає резонне питання, чи дійсно раціональніше покрити каркас новим шаром емалі? Відповідь – так. Яким чином можна провести емалювання поверхні ванни в домашніх умовах?

Давайте розбиратися. Перш за все, слід провести механічну зачистку поверхні ванни. Потім проводиться знежирення поверхні ванни. Наступний важливий момент – слід видалити склад, який сприяє знежирення. Після цього можна сміливо наносити перший шар грунтовки (емалі). Потім наноситься другий шар емалі. Сьогодні існує кілька варіантів для того, щоб емальовані ванну в домашніх умовах. Можна, скажімо, наносити емаль самостійно за допомогою пензлика. А можна звернутися по допомогу професіоналів для такої ж обробки ванни за допомогою нанесення емалі пензликом. Однак хотілося б звернути увагу на такий спосіб – це метод розпилення емалі на поверхню ванни за допомогою спеціального розпилювача.

Проте, який би метод емалювання ви не вибрали, слід пам’ятати про основні етапи нанесення емалі: 1. Перш за все, необхідно очистити стару ванну від емалі, яка була нанесена ще на заводі. Це можна зробити за допомогою нанесення спеціального миючого порошку, типу «Пемолюкс», мочалкою або щіточкою нанесеного на поверхню. Проте слід уникати засобів для чищення з додаванням хлору. Після цього проводиться зачистка абразивним каменем самим ретельним чином (безпосередньо по нанесеному порошку). 2. Далі слід зачистити нерівності і іржу. Потім якісно зачистити поверхню. 3. Далі ванну слід наповнити теплою водою хвилин на п’ять-десять. Потім воду необхідно злити і витерти поверхню ванни насухо. Ганчірка, якою будете витирати ванну, повинна бути без ворсинок. Після закінчення проведених підготовчих робіт ванна повинна бути гладкою, сухою і трохи матовою. 4. Потім слід підготувати спеціальний склад для роботи – змішати емаль і спеціальний затверджувач. 5. Після цього необхідно нанести грунтовку (перший шар емалі). 6. І останній етап – слід нанести другий шар емалі. Ось і все. Процес емалювання завершено. Весь процес займає близько трьох-чотирьох годин.

-->
-->