Заміна старої розетки

Кожний з нас хоч раз стикався з такою неприємністю, як вихід з ладу побутової електричної штепсельної розетки.
Або вона вивалитися з свого «кубла», або оплавитися. А може бути і так, що у вас з’явилося нав’язливе бажання поміняти стару штепсельну розетку на нову. Причини не так важливі, суть в тому, що розетку треба поміняти.

Як це зробити самому?
По-перше зробимо маленьку обмовку, є люди які категорично бояться електрики і навіть не намагатимуться самостійно провести заміну розетки. Краща наша рада для них це звернутися до послуг професійного електрика, який легко замінить вам розетки у вашому будинку, за відповідним тарифом.

Все.
Хто потрапляє під цю категорію, читати далі цю статтю не потрібно, а потрібно приступати до пошуку кваліфікованого електромонтажника.

Всі інші – йдемо далі.
Для стандартної заміни розетки, нам знадобитися наступні інструменти: набір викруток, плоскогубці або кусачки, ніж і індикатор напруги.

Найголовніше і важливе – це обережність і дотримання правил техніки безпеки при проведенні електротехнічних і електромонтажних робіт. Не проводите роботи по заміні розеток, коли на неї подана напруга. Це чревато великими неприємностями для вашого здоров’я і життя –избавьте себе від них.

Тому насамперед знеструмлюємо розетку, для цього відключаємо автомат або пробки (напевно, у когось ще коштують ці захисні пристрої), в квартирному щитку.
Після беремо індикатор напруги і перевіряємо їм відсутність подачі фази на розетку, переконувавшись, що ми точно відключили свій автомат, а не автомат сусіда.

Якщо не чутно лайки сусідів з приводу частого відключення світла і лампочка на індикаторі не світитися, сміливо приступаємо до демонтажу старої розетки.
Відкручуємо гвинтик на кришці, знімаємо її і ослабляємо два болти пластин розпорів або кріпильні гвинти, що знаходяться з боків розетки. Після чого розетка вийде з кубла коробки. Потім, відкручуємо гвинти на клемах, токоведущие дроти, що кріплять, і видаляємо стару розетку.

Демонтаж успішно завершений. Приступаємо до електромонтажу нової розетки.
Заводимо дроти в клеми нової розетки і щільно фіксуємо їх. Якщо у вас монтаж електромережі виконаний трьома проводами, то не забувається підключити «землю».
Згідно правил дроту мають кольорову маркіровку, фаза- (чорний або коричневий), робочий нуль- (синій), захисне заземлення або «земля»-( жовтий, зелений).

Після чого акуратно утапліваєм дроти в коробці і вставляємо в неї розетку. При цьому пластини розпорів розетки повинні бути ослаблені, і як тільки розетка вставлена на місце поперемінно укручуйте розпіркові
провини розетки, вона закріпитися.
Також надійніше закріпити розетку можна за допомогою гвинтів, що кріплять розетку безпосередньо до коробки. Закріплена таким чином розетка не вивалитися при частій експлуатації.
Встановлюємо і загвинчуємо кришку. Йдемо, включаємо автомати і перевіряємо наявність живлення в розетці. Все готово. Як видно зробити це не найскладніший.
Якщо ж ви відмітили у вашому під’їзному електричному щиті, обгорілу ізоляцію проводів, або несправність автоматів. Викликайте фахівців електромонтажників, які усунуть несправності і проведуть виміри опору ізоляції.

Лютий 10, 2010 Posted Under Ремонтуємо самі

Leave a Reply

-->
-->