Емальовані ванни

Вам абсолютно набридла полупана стара ванна? Емаль в деяких місцях втратила колір і блиск, а в деяких місцях покрилася різними тріщинами? Не можете вивести іржу? Що ж робити? Що простіше – покрити стару емаллю або придбати нову ванну?

Давайте подивимося. Спочатку вам потрібно оцінити реальний стан вашої ванни. Якщо з’явилися тріщини і відколи на емалі, колір став далеко не білі, а брудно-рудий, емаль придбала шорсткість, це ще не показник того, що потрібно купувати нову ванну. Достатньо знову нанести емаль на стару. Якщо тільки мова не йде про деформаціях самого корпусу ванни, тріщинах, розбіжності старого зливного отвору з новими трубами і відколах на місці зливу. У цьому випадку, на жаль, необхідно повністю замінити ванну.

Прийшов час поговорити про витрати. При порівнянні покупки ванни (навіть за найдешевшими цінами) або нанесення нової емалі, приходимо до логічного висновку про те, що емальовані виріб буде значно дешевше, ніж купувати нове. Для емалювання необхідно придбати одну банку емалі, середня вартість якої становить двісті п’ятдесят-триста рублів. А от вартість роботи спеціаліста з демонтажу або з реставрації старої ванни стоять абсолютно однаково. Більш того, для заміни старої ванни необхідно вибити старе виріб, а це обов’язково призведе до руйнування труб, кахлю. Навіщо вам додаткові витрати, яких можна уникнути?

Природно, процес емалювання на заводі істотно відрізняється від такого ж процесу, проведеного в домашніх умовах. Пов’язано це перш за все з тим, що в промисловості ванну з чавуну розігрівають до максимальних температур, завдаючи при цьому на внутрішню сторону ванни порошок рівним шаром. Він розтікається після расплавкі під впливом певних температур, таким чином перетворюючись на емаль. Однак емаль, нанесена на заводі, вже відпрацювала свій термін експлуатації. А ось чавунна конструкція – ще ні. Природно, викидати її дуже шкода. Та й навіщо? Виникає резонне питання, чи дійсно раціональніше покрити каркас новим шаром емалі? Відповідь – так. Яким чином можна провести емалювання поверхні ванни в домашніх умовах?

Давайте розбиратися. Перш за все, слід провести механічну зачистку поверхні ванни. Потім проводиться знежирення поверхні ванни. Наступний важливий момент – слід видалити склад, який сприяє знежирення. Після цього можна сміливо наносити перший шар грунтовки (емалі). Потім наноситься другий шар емалі. Сьогодні існує кілька варіантів для того, щоб емальовані ванну в домашніх умовах. Можна, скажімо, наносити емаль самостійно за допомогою пензлика. А можна звернутися по допомогу професіоналів для такої ж обробки ванни за допомогою нанесення емалі пензликом. Однак хотілося б звернути увагу на такий спосіб – це метод розпилення емалі на поверхню ванни за допомогою спеціального розпилювача.

Проте, який би метод емалювання ви не вибрали, слід пам’ятати про основні етапи нанесення емалі: 1. Перш за все, необхідно очистити стару ванну від емалі, яка була нанесена ще на заводі. Це можна зробити за допомогою нанесення спеціального миючого порошку, типу «Пемолюкс», мочалкою або щіточкою нанесеного на поверхню. Проте слід уникати засобів для чищення з додаванням хлору. Після цього проводиться зачистка абразивним каменем самим ретельним чином (безпосередньо по нанесеному порошку). 2. Далі слід зачистити нерівності і іржу. Потім якісно зачистити поверхню. 3. Далі ванну слід наповнити теплою водою хвилин на п’ять-десять. Потім воду необхідно злити і витерти поверхню ванни насухо. Ганчірка, якою будете витирати ванну, повинна бути без ворсинок. Після закінчення проведених підготовчих робіт ванна повинна бути гладкою, сухою і трохи матовою. 4. Потім слід підготувати спеціальний склад для роботи – змішати емаль і спеціальний затверджувач. 5. Після цього необхідно нанести грунтовку (перший шар емалі). 6. І останній етап – слід нанести другий шар емалі. Ось і все. Процес емалювання завершено. Весь процес займає близько трьох-чотирьох годин.

Comments are closed.

-->
-->